report
report

Ndotet liqeni i Kukėsit

Data: 2013-02-11 13:19:29

Mbetjet vijnė nga qytetet e Kosovės dhe tė Maqedonisė qė shtrihen pėrgjatė brigjeve tė kėtyre dy lumejve. Janė plastike e organike, por edhe toksike me pėrmbajtje kimikatesh. Dhe pasojat janė tė rėnda. Pėr peshktararėt nė liqenin e Kukėsit nuk ka mė asnjė lloj peshku. Cikli i mbulimit tė sipėrfaqes liqenore tė Kukėsit me mbeturina ndodh edhe nė pranverė, nė ēdo kohė qė shtohen prurjet e lumenjeve dhe rritet niveli i ujit. Deri mė sot nuk ka asnjė projekt pėr pastrimin e mbeturinave, apo edhe parandalimin e prurjeve tė tilla.

Burimi i lajmit
ABC NEWS (http://www.abcnews.al/lajme/aktualitet/2/27754)

Adresa: , Kukes

Raportuar nga: Meivis Struga


Riciklimi

Burimet

Edukimi

A jeni gati per te ricikluar? Programi i arsimit per praktika te mira me mbeturinat per nxenesit

Burime e Materialeve

Kolektoret Individual

Lidhje